Mennnaa
 
HomePortalCalendarFAQRegisterLog in

Share | 
 

 Një kinez mund të shkruajë me sy

Go down 
AuthorMessage
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Një kinez mund të shkruajë me sy   Thu Dec 04, 2008 8:54 pm

Një burrë kinez mund të shkruajë bukurshkrim me lotët të cilët i nxjerr nga sytë e tij.

Ru Anting, 56-vjeçar, nga provinca kineze Henan, thith ujin nga hunda e tij dhe e spërkat atë përmes kanalit të lotit.

Ai së fundi këtë e ka demonstruar në parkun Lotus World në qytetin Shanshui, ku ka shkruar katër fjalë, “Fu Ru Dong Hai” (“Fati është i madh sa edhe deti”) në një dërrasë të mbuluar me letër të kuqe.

“Ndonjëherë e gëlltitja ujin derisa notoja, dhe një herë aksidentalisht zbulova se ujin që e gëlltisja mund ta nxjerrja përmes syve të mi. Miqtë e mi u befasuan kur më panë”, ka bërë të ditur kinezi.

Por ai nuk e shfrytëzoi këtë aftësi të tij deri në vitet e 1990-ta, kur humbi punën në një fabrikë lokale pas 20 vitesh punë, dhe filloi ta zhvillojë këtë talent. Ru, pas stërvitjeve intensive për tre vite, ka arritur ta hedhë ujin me saktësi për mbi 3 metra largësi, nga syri i tij
Back to top Go down
View user profile
 
Një kinez mund të shkruajë me sy
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Meennz :: Tema te Ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: