Mennnaa
 
HomePortalCalendarFAQRegisterLog in

Share | 
 

 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit

Go down 
AuthorMessage
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:59 pmne Edmonton te Canades u luajt Hokey Loja me e gjat ne bot e cila zgati per 10 dite ku lujaten 40 lojtar per 241.5 ore ne akell, ku edhe u thye guiness rekord boteror;

Loja filloi me 8 shkurt ne Saiker’s Acres, east of Sherwood Park, dhe lojtaret thyen rekordin e vet qe kishin pasun ne vitin 2005 me 240 or loj, dhe kishin mledhyr $500,000 per te infektuarit me semundjen e kancerit.

Rekordi u thye por nuk u arrit suksesi i fundit, ket vit u mledhen vetem $301,623 per te smuarit nga semundja kancerit.

Loja u veshtirsua kur temperaturat u ulen nen -29 C dhe -31 C dhe me frym arrrinin nen -44 C.

Pas 241.5 oreve loj rezultati ishte
Team Hope 2223
Team Cure 2250
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:57 pm

Sherbimi Postar i SHBA d?rgon rreth 43% t? post?s bot?rore, ndjek?si m? i af?rt ?sht? Japonima me 6 %.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:57 pm

1 n? 10 persona n? bot? jetojn? n? ishull.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:57 pm

N? Dit?n e N?nave n? SHBA b?hen m? tep?r telefonata personale se n? ?do dit? tjet?r n? ?do shtet tjet?r.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:56 pm

Megjith?se n? bot? ka m? shum? se 600 milion? telefona, gjysma e bot?s ende nuk ka b?r? asnj? telefonat?.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Kuriozitete   Fri Dec 05, 2008 6:56 pm

Gjysma e popullsis? s? bot?s fiton vet?m rreth 5% t? pasuris? n? bot?.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Kuriozitete   Fri Dec 05, 2008 6:55 pm

N? 1750 n? bot? jetonin rreth 800 milion? njer?z, n? 1850 nje miliard? m? tep?r dhe n? nj? 1950 edhe nj? tjet?r miliard m? tep?r. Mastaj u desh?n vet?m 50 vjet p?r tu dyfishuar dmth. 6 miliard?.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:55 pm

F?mij?t, n?nat e t? cil?ve punojn?, jan? m? t? lumtur dhe mendojn? se n?nat e tyre kalojn? shum? koh? me ta, ka zbuluar studimi i nj? shoqate p?r f?mij? nga Singapori.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:54 pm

Nj? lug? mjalt? mund t? zbus kollitjen e nat?s dhe t?u ndihmoj? f?mij?ve dhe prind?rve t? tyre q? t? flen? m? mir?, ka d?shmuar nj? studim n? t? cilin jan? p?rfshir? 105 f?mij? t? cil?t kolliteshin p?r shkak t? ftohjes.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Kuriozitete   Fri Dec 05, 2008 6:54 pm

Edhe pse ekziston mendimi se, meshkujt jan? gjinia m? e dob?t, kur jan? ftohjet n? pyetje, duket q? kjo ?sht? vet?m nj? mit. N? fakt, studimi m? i ri britanik d?shmon q?, femrat m? shpesh marrin dit? t? lira pushimi, kur kan? simptoma t? ftohjes dhe gripit
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: Kuriozitet   Fri Dec 05, 2008 6:54 pm

sht? v?rtetuar tashm? n? baz? t? ekspertizave mjek?sore se ?rregullohet puna e stomakut gjat? nat?s duke ?uar sasin? e l?ngjeve apo t? ushqimeve deri n? lart n? faring. Kjo b?n t? mundur dhe krijimin e nj? zhurme bezdis?se e cila sipas mjek?ve ?sht? quajtur e g?rhitur.
Back to top Go down
View user profile
Gxximm'1
V.I.P
V.I.P
avatar

Posts : 299
Join date : 2008-12-04

PostSubject: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   Fri Dec 05, 2008 6:53 pm

Ivy Bean feston ditëlindjen e 102-të, por jetëgjatësia e saj nuk është fakti që e bën të veçantë. Ajo është përdoruesja më e moshuar e internetit dhe adresës “Facebook”. Ivy Bean vendosi se kishte ardhur koha të dilte “online”, kur mësoi për këtë adresë përmes stafit në shtëpinë e të moshuarve ku jeton.

Karriera e saj bëri që profili të jetë i mbushur me aktivitete interesante që ka bërë në jetë. Tani këtë e përdor për të mbajtur lidhje me miqtë dhe familjen. Ivy thotë për “The Sun”: “Dëgjova për “Facebook” dhe doja të dija se çfarë ishte. Më pëlqen të jem “online” s’e përtoj të shkruaj me stilolaps
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: 102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit   

Back to top Go down
 
102-vjecarja, perdoruesja me e vjeter e internetit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Meennz :: Tema te Ndryshme :: Kuriozitete-
Jump to: